У ВООЗ заплановано скорочення робочих місць і бюджету більше ніж на п’яту

Зображення Freepik

 

Всесвітня організація охорони здоров’я скоротить свій бюджет на 2026‒2027 роки більш ніж на п’яту частину після того, як з її складу вийшли США, а інші країни скоротили її фінансування. Про це повідомляє Reuters після ознайомлення із внутрішньою запискою.

Адміністрація президента США Дональда Трампа заявила про вихід з ВООЗ після вступу на посаду в січні, зазначивши, що глобальне агентство охорони здоров’я неналежно впоралося з пандемією COVID-19 та іншими міжнародними кризами в галузі охорони здоров’я.

США були найбільшим фінансовим донором агентства охорони здоров’я ООН, вносячи близько 18 % його загального фінансування.

Зіштовхнувшись із розривом доходів у розмірі майже 600 мільйонів доларів цього року, ВООЗ запропонувала скоротити свій бюджет на 2026‒2027 роки на 21 % з 5,3 до 4,2 мільярда доларів США.

Спочатку виконавча рада ВООЗ планувала скоротити пропонований бюджет на 2026‒2027 роки з 5,3 до 4,9 мільярда доларів США.

«Незважаючи на всі наші зусилля, ми зараз перебуваємо на тому етапі, коли у нас немає іншого вибору, окрім як скоротити масштаби нашої роботи та робочої сили», — йдеться у внутрішній записці організації.

ВООЗ скоротить кількість робочих місць на рівні вищого керівництва у своїй штаб-квартирі в Женеві (Швейцарія), хоча це торкнеться всіх рівнів і регіонів, додається в записці. До кінця квітня має бути вирішено, як розставити пріоритети у роботі та ресурсах.

Дані ВООЗ показують, що понад чверть із 9473 співробітників агентства ООН працюють у Женеві.

В іншій внутрішній записці від 10 березня, з якою також ознайомилося Reuters, повідомляється, що ВООЗ почала визначати пріоритети та оголосила про однорічне обмеження контрактів співробітників.

Редакція MedReporter

Долучайтеся до MedReрorter у Telegram, WhatsApp та Facebook