Цього тижня в Україні синоптики прогнозують аномальну спеку. Хтось ховається від неї в приміщеннях, а хтось навпаки біжить до басейнів і пляжів.
Як захистити шкіру від шкідливого ультрафіолетового випромінювання сонця та зменшити ризик раку шкіри? Ось що рекомендують експерти дерматологи:
- За можливості перебувайте в тіні і пам’ятайте, що сонячні промені найсильніші між 10:00 і 14:00. Якщо ваша тінь коротша за вас, шукайте тінь.
- Носіть сонцезахисний одяг, такий як легка сорочка з довгими рукавами, штани, капелюх із широкими полями та сонцезахисні окуляри із захистом від ультрафіолету. Для більш ефективного захисту від сонця обирайте одяг із маркуванням ультрафіолетового захисту (UPF).
- Наносте водостійкий сонцезахисний крем широкого спектру дії з SPF 30 або вище. Сонцезахисний крем широкого спектру дії забезпечує захист від ультрафіолетових променів спектру A та B.
- Використовуйте сонцезахисний крем щоразу, коли збираєтеся бути на вулиці, навіть у похмурі дні.
- Нанесіть стільки сонцезахисного крему, щоб покрити всю шкіру, не закриту одягом.
- Не забудьте нанести крем на верхню частину ніг, шию й вуха.
- Перебуваючи на відкритому повітрі, наносьте сонцезахисний крем повторно кожні дві години або після купання чи потовиділення.
- Будьте особливо обережні поблизу води й піску, оскільки вони відбивають шкідливі сонячні промені, що може збільшити ймовірність сонячних опіків (це стосується ще й снігу взимку).
- Уникайте солярію. Ультрафіолетове світло солярію може викликати злоякісні хвороби шкіри, а також передчасне старіння шкіри.
- Якщо хочете виглядати засмаглим, подумайте про використання засобу для автозасмаги, проте продовжуйте разом з ним використовувати сонцезахисний крем.
- Регулярно здійснюйте самообстеження шкіри, щоб якнайраніше виявити зміни. Самообстеження допомагає виявити злоякісні захворювання на ранній стадії, коли вони найкраще піддаються лікуванню. Якщо ви помітили нові або підозрілі плями на шкірі або утворення чи інші підозрілі зміни, зверніться до сертифікованого дерматолога.
В Американській Академії Дерматології попереджають, що
Засмага — це ознака того, що ваша шкіра була ушкоджена.
Незалежно від того, піддаєтеся ви сонячним ультрафіолетовим променям або відвідуєте закритий солярій, кожен раз, коли ви засмагаєте, ваша шкіра ушкоджується. Оскільки це ушкодження наростає, ви прискорюєте старіння шкіри та підвищуєте ризик розвитку всіх типів злоякісних захворювань шкіри, включаючи меланому, найнебезпечнішу форму раку шкіри.
Дбайте про себе і будьте здорові!
Пресслужба MedReporter
За матеріалами www.aad.org