Кількість випадків захворювання у всьому світі зростає, а в Європі – надто високий відсоток позитивних тестів, констатували представники Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) і закликали уряди посилити кампанії вакцинації.
«Дані нашої системи епіднагляду у 84 країнах свідчать про те, що відсоток позитивних тестів на SARS-CoV-2 зростає протягом кількох тижнів», — сказала доктор Марія Ван Керкхов (Maria Van Kerkhove), технічний керівник ВООЗ з питань COVID-19.
«Загалом позитивний результат тесту становить понад 10 відсотків, але це коливається залежно від регіону. У Європі відсоток позитивного результату перевищує 20 відсотків», — додала вона.
У своїй заяві в середу ВООЗ повідомила, що у 40 спортсменів на Олімпійських іграх виявився позитивним результат на COVID-19 чи інші респіраторні захворювання.
В Україні у липні цього року COVID-19 діагностовано 8 220 пацієнтам,
повідомила НСЗУ на своїй офіційній сторінці у Фейсбук. Для порівняння, у червні цього року пацієнтів з таким діагнозом було — 2 320.
Найбільше пацієнтів з діагностованим COVID-19 у липні було у Києві (1 843), Дніпропетровській (1 010), Київській (742), Львівській (657) і Хмельницькій (393) областях.
Попри зростання захворюваності на COVID-19 протягом останнього місяця Міністерство охорони здоров’я не бачить підстав для запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів.
Про це журналістам сказав заступник міністра охорони здоровʼя — головний державний санітарний Ігор Кузін, передає Укрінформ.
“В Україні ми бачимо, що за останній місяць зросла кількість захворювань, українці стали хворіти у три рази більше, але по абсолютній кількості пацієнтів це відносно невеликі кількості, які зараз не дають підстав для запровадження обмежувальних заходів”, — зазначив він.
Як вказав Кузін, упродовж липня було зареєстровано більше 8 тисяч випадків COVID-19, у червні – більше 2 тисяч випадків. “Ми це бачимо, але цей рівень не є достатнім або таким, який призводив би до введення якихось протиепідемічних заходів”, — додав Кузін.
Пресслужба MedReporter