Очікування пацієнтів на планове хірургічне втручання в Англії може тривати понад 78 тижнів

 

Черги на планове хірургічне втручання не скоротяться без залучення інвестицій

Вчора першого жовтня під час конференції фахівців з хірургії Тім Мітчелл (Tim Mitchell), президент Королівського коледжу хірургів Англії (RCSE), сказав, що без інвестиційних вливань в технології та хірургічні потужності Національна служба охорони здоров’я (NHS) «не побачить істотних змін» у зменшенні кількості пацієнтів у списках очікувань на проведення планових операцій, повідомляє RCSE.

«Якщо уряд прагне, щоб 92 % пацієнтів чекали не довше 18 тижнів після отримання направлення на планове хірургічне втручання, він повинен серйозно поставитися до інвестицій у капітальні витрати – навіть у випадку складних рішень в питанні джерел фінансування. Ми не можемо продовжувати працювати в лікарнях, які руйнуються, і з ІТ-системами, які застарівають», — сказав Тім Мітчелл.

Наголошуючи на проблемах, з якими стикаються лікарні NHS через брак капіталовкладень, Тім Мітчелл навів приклад старіння інфраструктури лікарень університету Епсома та Сент-Гелієр у Лондоні: “Лікарня Сент-Гелієр у Лондоні вже інвестує мільйони щороку в утримання своїх будівель.  Багато з них були побудовані набагато раніше, ніж була створена NHS. Лише цього року лікарні витратять майже 2 мільйони фунтів стерлінгів на оновлення своїх операційних”, – пояснив він.

«Втім, незважаючи на постійні витрати, зламані ліфти та спричинені старінням будівлі затоплені коридори, призводять до скасування операцій для сотень пацієнтів. Це збільшує короткострокові витрати та розчарування пацієнтів, оскільки лікарня потребує довгострокових інвестицій».

Рекордні рівні списків очікування пацієнтів

У першій половині 2023 року списки очікування пацієнтів досягли рекордного рівня — понад 7,3 мільйона осіб. У черзі для отримання лікування на кінець березня 2023 року перебувало 7 331 974 особи.

Згідно аналітичних даних за першу половину 2023 року, очікування пацієнтів на планові оперативні втручання тривали понад 78 тижнів.

Незважаючи на величезні зусилля медиків, спрямованих на скорочення тривалості очікувань, 10 737 пацієнтів чекали на планове оперативне втручання довше 78 тижнів у березні 2023 року.

Найдовше пацієнти чекають на такі оперативні втручання, як ендопротезування кульшового та колінного суглобів, а також загальні хірургічні втручання, зокрема такі як видалення жовчного міхура та операції з приводу гриж. Згідно списків очікувань, на середину 2023 року 804 180 пацієнтів чекали на оперативні втручання у відділеннях травматології та ортопедії, 589 372 осіб чекали на втручання у відділеннях отоларингології та 448 580 — у відділеннях загальної хірургії.

Коментуючи ці цифри у 2-23 році, пан Тім Мітчелл сказав, що до такої ситуації призвели «рекордний дефіцит медичного персоналу і високий рівень захворюваності на COVID-19 і грипу взимку».

З огляду на те, що загальний список очікування становить рекордно високі 7,3 мільйона, наразі у всіх на вустах словосполучення «робоча сила»…

І допоки не буде розроблено чіткого плану з менеджменту кадрових ресурсів для вирішення хронічної проблеми дефіциту вакансій, ситуація залишатиметься дуже складною.

Досягнення хірургії попри виклики

Варто розуміти, що рівень організації системи охорони здоров’я та рівень розвитку медицини – це не одне й те ж саме.  І незважаючи на численні недоліки організації системи охорони здоров’я, досягнення англійських хірургів високі.

Тім Мітчелл навів «приклади інновацій, впроваджених хірургами в Англії». Серед них, зокрема, такі:

  • Все частіше застосовуються хірургічні втручання із застосуванням робототехніки для все ширшого спектру захворювань. Наразі фахівці університетської лікарні Саутгемптона впроваджують застосування роботів для хірургії нирок у дітей.
  • Роботи використовуються для резекції при онкологічних ураженнях глотки, гортані та навіть у хірургії щитовидної залози.
  • Геноміка допомагає «лікувати раніше невиліковне»: є клінічний випадок, коли дитина з Оксфордширу народилася глухою, проте наразі може чути завдяки «генній терапії, що змінює правила гри», яку використовують хірурги лікарні Адденбрука у Кембриджі.
  • Віртуальна реальність (VR) використовується при попередній підготовці до деяких серйозних операцій, а гібридна реальність (AR) — під час операцій для доступу до повної інформації, необхідної хірургам для високоточного виконання втручання. Нещодавно команда британських хірургів використовувала VR і AR для планування та успішного розділення зрощених близнюків у Туреччині.

Редакція MedReporter

Долучайтеся до MedReрorter у Telegram, WhatsApp та Facebook