Cамотність підвищує ризик деменції більш ніж на 30 %: результати нового глобального дослідження

 

Результати нового глобального дослідження з використанням даних 609 000 людей у ​​всьому світі показали, що самотність у середньому та похилому віці підвищує ризик деменції на 31 %.

Дослідники з Ірландії, Швейцарії, Франції, Сполучених Штатів і Китаю проаналізували дані 21 дослідження старіння, тож, як стверджують вчені, наразі це найбільший мета-аналіз зв’язку між самотністю, депресією та зниженням когнітивних функцій.

Ліків від деменції поки що не існує.

Втім це захворювання досить поширене, наприклад, в Європейському Союзі близько 7,9 мільйонів людей хворіють на деменцію.

Тож, варто знати про фактори ризику розвитку цієї хвороби:

  • генетичні фактори,
  • наявність таких захворювань як діабет, гіпертензія, ожиріння,
  • особливості способу життя, такі як фізична активність, куріння, вживання алкоголю, і навіть якість соціальних зв’язків.

Нове дослідження, опубліковане в журналі Nature Mental Health, виявило, що самотність підвищує ризик загальної деменції, хвороби Альцгеймера та судинної деменції, більший ризик розвитку якої мають люди похилого віку з діабетом або ожирінням.

Також за самотності на 15 % збільшується ризик когнітивних порушень – більш загальної проблеми, яка охоплює втрату пам’яті та проблеми з прийняттям рішень, концентрацією або спроможністю завершити розпочату роботу.

У Європейському Союзі 35 % людей кажуть, що вони самотні. Найбільше самотніх в Ірландії, Люксембурзі, Болгарії та Греції.

Попередні дослідження виявили зв’язок між самотністю та такими проблемами зі здоров’ям, як інсульт і хвороба Паркінсона.

Автори дослідження стверджують, що в майбутньому важливо дослідити, чому люди почуваються самотніми, з визначенням типу самотності, який вони відчувають. Це допоможе розробити заходи, що сприятимуть зменшенню ризику когнітивного зниження та деменції.

Подолання самотності, завдяки відчуттю зв’язку з іншими, може захистити когнітивне здоров’я в подальшому житті.

Редакція MedReporter

Зображення Belinda Cave з Pixabay

Долучайтеся до MedReрorter у Telegram, WhatsApp та Facebook