Франція відмовляється компенсувати витрати пацієнтам за препарат для схуднення Wegovy

 

Препарат для лікування ожиріння Wegovy вже зареєстрований у Франції, втім уряд відмовляється компенсувати витрати пацієнтам за його придбання, повідомляє Еuronews.

Датський виробник ліків Novo Nordisk, який також виробляє популярне ліки від діабету 2 типу Ozempic, минулого тижня заявив, що Wegovy тепер продаватиметься у Франції для пацієнтів з ожирінням. За словами представника компанії, його вже отримали 10 000 французів за схемою раннього доступу.

Очікується, що вартість застосування Wegovy складатиме від 270 до 330 євро на місяць, втім національна програма медичного страхування Франції не оплачуватиме рахунки, і пацієнтам доведеться платити самостійно.

В заяві йдеться, що препарат слід використовувати лише як другу лінію лікування, тобто в тому разі, якщо дієт та фізичних вправ недостатньо, щоб допомогти пацієнтам скинути вагу.

Крім того, французьке агентство з безпеки ліків заявило, що пацієнти повинні отримати рецепти від спеціаліста з лікування ожиріння, щоб переконатися, що застосуванням препарату Wegovy не зловживають з «естетичних» міркувань, наприклад, люди, які не мають надмірної ваги та проблем зі здоров’ям.

Wegovy — це один із нового класу препаратів для схуднення, які називаються агоністами рецепторів GLP-1, діють, пригнічуючи апетит і в останні роки набули великої популярності.

Очікується, що до 2028 року світові продажі ліків від ожиріння цієї групи досягнуть 131 мільярда доларів (117,4 мільярда євро).

Але, незважаючи на їхній комерційний успіх, ліки «не є Святим Граалем», — сказав Euronews Єнс-Крістіан Хольм (Jens-Christian Holm), доцент Копенгагенського університету та керівник клініки дитячого ожиріння в Університетській лікарні у Данії.

«Препарат коштує чималих грошей. Існують побічні прояви, а фект від застосування ліків зникає після припинення їх застосування».

Франція — не єдина країна, яка обережно ставиться до ліків. Наприклад, у Німеччині закон забороняє національній системі охорони здоров’я оплачувати ліки, спрямовані на вирішення проблем «способу життя», таких як ожиріння, відмова від куріння, вирішення проблем з ростом волосся та еректильною дисфункцією.

Тобто, хоча Novo Nordisk продає Wegovy у Німеччині з 2023 року, отримати його можуть лише пацієнти, що мають поліси приватного страхування або ті, хто готовий платити з власної кишені. За словами представника компанії, найвища доза коштує 302 євро на місяць.

Витрати на Wegovy також не покриваються в Данії – країні, де знаходиться Novo Nordisk.

Тим часом у Сполученому Королівстві рекомендовано приймати Wegovy протягом максимум двох років, втім за тривалого використання препарату фінансової компенсації за його придбання не буде.

Проте враховуючи, що люди, які припиняють приймати ліки, часто знову набирають вагу, дослідники ожиріння, політики та фармацевтичні компанії обговорюють, чи не варто продовжити період компенсації.

Доктор Адам Коллінз (Adam Collins), доцент кафедри харчування Університету Суррея у Великій Британії, сказав, що має бути чітке визначення, яким пацієнтам ці препарати можуть бути максимально корисними – наприклад людям з іншими проблемами зі здоров’ям, такими як резистентність до інсуліну чи факторами ризику серцево-судинних захворювань – і що лікарям потрібно знати, як лікувати пацієнтів після двох років застосування препарату, наприклад, повільно зменшуючи дози або допомагаючи їм змінити спосіб життя, щоб утримати вагу.

«Зберігайте препарат для тих, хто його найбільше потребує», — сказав Коллінз.

Хоча Wegovy ще не доступний у Нідерландах, влада країни вже стурбована потенційним ударом по бюджету. Урядова консультативна група в Нідерландах попередила, що існують «значні невизначеності» щодо довгострокових ефектів препарату і що це може коштувати країні 1,3 мільярда євро на рік, а це «соціально безвідповідальна» сума.

Тим часом Європейське агентство з лікарських засобів (EMA) цього літа заявило, що Wegovy також можна використовувати для запобігання серйозним серцево-судинним проблемам, таким як серцеві напади та інсульт, серед людей з ожирінням.

Редакція MedReporter

За матеріалами euronews.com

Долучайтеся до MedReрorter у Telegram, WhatsApp та Facebook