Багата кальцієм дієта може знизити ризик раку кишечника: результати дослідження

Зображення Freepik

 

Ми добре знаємо, що кальцій важливий для міцності кісток і зубів, але чи може багата кальцієм дієта сприяти зменшенню ризику раку кишечника?

Результати досліджень

Дослідники з Оксфордського університету оприлюднили результати найбільшого на цей час дослідження зв’язку дієти та розвитку раку кишечника. Публікація вийшла в Nature Communications. Вчені використали дані про харчування понад 500 000 жінок в середньому протягом 16 років, щоб проаналізувати зв’язок між 97 дієтичними продуктами й поживними речовинами та ризиком раку кишечника.

Згідно з результатами нового дослідження, споживання додаткових 300 мг кальцію (приблизно стільки у великій склянці молока) на день може бути пов’язане зі зниженням ризику раку кишечника на 17 %.

Тож, споживання продуктів, багатих кальцієм, таких як молоко та йогурт, пов’язане зі зниженням ризику розвитку раку кишечника. Цей зв’язок виявлено й для немолочних джерел кальцію, таких як темно-зелені листові овочі. Тож, імовірно, що кальцій є важливим фактором, що допомагає знизити ризик раку кишечника.

Більшість жінок-учасниць дослідження споживали кальцій понад нормово, тобто понад 700 мг. Необхідні додаткові дослідження щодо того, чи добавки кальцію та збагачені кальцієм продукти однаково впливають на зниження ризику раку кишечника.

Ще занадто рано говорити, чи всім рекомендовано підвищення рівня кальцію. Вчені продовжать вивчення ролі кальцію в профілактиці раку кишечника в різних популяціях з різними дієтами, щоб зрозуміти, як його найкраще використовувати для запобігання захворюванню.

Чому кальцій важливий?

Кальцій виконує кілька важливих функцій:

  • допомагає будувати кістки та підтримувати зуби здоровими;
  • регулює скорочення м’язів, включаючи серцебиття;
  • бере участь у процесах нормального згортання крові

Нестача кальцію може призвести до розвитку рахіту у дітей і остеомаляції або остеопорозу в подальшому житті.

Які продукти багаті на кальцій?

  • молоко, сир та інші молочні продукти;
  • зелені листові овочі;
  • соєві напої з додаванням кальцію;
  • хліб і продукти на основі збагаченого борошна;
  • риба, що вживається з кістками – наприклад, сардини, шпроти.

Скільки кальцію необхідно вживати?

Дорослі віком від 19 до 64 років потребують 700 мг кальцію на день. Цю норму можна отримати зі свого щоденного раціону.

Редакція MedReporter

Долучайтеся до MedReрorter у Telegram, WhatsApp та Facebook.