«Детокс-сік»: у Парижі відбувся перший конкурс безалкогольних коктейлів

Зображення Freepik

 

Сьогодні останній день січня. Мало хто знає, що в Європі січень визнано місяцем відмови від вживання спиртних напоїв, коли людей закликають утримуватися від вживання алкоголю. У зв’язку з цим, місяць, що минає, прийнято називати «сухим січнем».

Вперше ініціатива «сухого січня» офіційно була підтримана у Великій Британії у 2013 році.

Перерва у вживанні спиртних напоїв у січні сприяє зменшенню споживання алкоголю в наступні місяці, а вживання менше спиртного — це краще для здоров’я, вважають експерти.

У Парижі відбувся перший конкурс на найкращий безалкогольний коктейль, присвячений «сухому січню». Про це повідомляє Еuronews.

Захід відбувся в мерії Парижа, де учасники змагалися за перше місце перед журі з 10 осіб.

Перше місце отримав напій, у складі якого були морква, мед, лимонний сироп і копчений розмарин.

У конкурсі взяли участь навіть паризькі нічні клуби.

«Для нас дуже важливо підтримати ідею проведення «сухого січня», тому що алкоголь — це справжня проблема охорони здоров’я через хвороби, розвитку яких він сприяє», — сказала заступник мера Парижа Анн-Клер Бу (Anne-Claire Boux), яка відповідає за питання охорони здоров’я.

Вона також згадала про роль алкоголю в ДТП, сексистському та сексуальному насильстві.

«Для цієї події важливо показати, що може бути альтернатива, яка буде такою ж приємною і яка нічого не віднімає від урочистостей», – додала вона.

Втім французький уряд відмовився від підтримки ідеї «сухого січня» на загальнонаціональному рівні. Активісти вважають, що це відбулося через лобістські зусилля виробників алкоголю, про що нещодавно опублікувало розслідування Французьке громадське радіо.

Тим часом у 2019 році кожен дванадцятий житель ЄС віком від 15 років щодня вживав алкоголь, згідно з даними Європейського опитування про здоров’я (EHIS).

Згідно цього дослідження, у Франції було більше тих, хто п’є щодня та щотижня, ніж у середньому по Європі.

Близько 26 % європейців повідомили, що не вживали алкоголь минулого року, а у Франції цей показник був трохи нижчим – 23 %.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, вживання алкоголю пов’язують із захворюваннями печінки, серця та різними видами раку, а також із такими психічними розладами, як депресія, тривога та розлади, пов’язані зі вживанням алкоголю.

Редакція MedReporter

Долучайтеся до MedReрorter у Telegram, WhatsApp та Facebook.