Дефіцит ліків: французькі організації охорони здоров’я б’ють на сполох

Відсутність прозорості роботи фармацевтичних компаній призводить до зростання цін на ліки та зменшення контролю над державними ресурсами, кажуть у групі французьких медичних організацій. Вони закликали до більшої прозорості з боку фармацевтичних компаній, оскільки дефіцит ліків зростає. 14 громадських організацій створили спільну заяву, де виклали свої рекомендації щодо вирішення «ситуації, яка лише погіршилася» з 2018 року, повідомляє Еuronews.

Французький регулятор лікарських засобів повідомив про 4925 випадків нестачі ліків у 2023 році порівняно з 3761 у 2022 році та 2160 у 2021 році.

44 % людей у ​​Франції заявили, що цього року зіткнулися з нестачею ліків.

Це показало опитування France Assos Santé.


Спільнота «Проти раку» закликала до повної прозорості щодо дефіциту ліків, а також до моніторингу запасів ліків та їх розподілу в країні, щоб гарантувати рівний доступ. Адже згідно результатів опитування, організація виявила, що

78 % медичних працівників у сфері онкології стикалися з нестачею ліків. Це призвело до тривоги серед хворих на рак, втрати часу та погіршення симптомів.

За даними Еuronews, організація France Assos Santé заявила, що «промисловий сектор несе серйозну відповідальність» за відмову від виробництва менш прибуткових ліків, перенесення виробництва і створення недостатніх запасів ліків.

Минулого року Європейська комісія оголосила про низку заходів щодо реформування фармацевтичної промисловості та подолання гострої нестачі ліків.

А минулого місяця Європейський парламент ухвалив позицію щодо фармацевтичної реформи, яка включала «стимули для інновацій» і спроби обмежити надмірне використання антибіотиків.

Ряд громадських медичних організацій зазначають, що деякі заходи Європейської Комісії вітаються, проте інші викликають занепокоєння. Так, одна з ініціатив, що зазнала критики, включала пропозицію Комісії скоротити кількість днів наукової оцінки ліків з 210 до 180. За словами критиків — це необхідний час, а не «адміністративна перешкода».

Незважаючи на те, що неурядові організації вітають деякі заходи, такі як державні плани запобігання дефіциту ліків, вона заявляють, що Комісія повинна дозволити державам ЄС вимагати від фармацевтичних компаній тримати безпечні запаси ліків і застосовувати санкції до тих, хто не дотримується цих вимог.

Французька (UFC-Que Choisir) і Європейська (BEUC) організації споживачів заявили, що вони сподівалися, що депутати Європарламенту скоротять час для «захисту даних» оригінальних ліків, щоб дозволити генерикам швидше виходити на ринок.

Натомість євродепутати схвалили скорочення цього періоду до 7,5 років, «що є майже такою ж тривалістю, як поточні 8 років. Окрім того, згідно тексту, прийнятого парламентом, компанії можуть отримати додаткові місяці захисту за певних умов, щоб досягти загальної тривалості цього періоду до 8,5 років», — заявили у UFC-Que Choisir.

Пресслужба MedReporter