Електронне оформлення довідок ВЛК стане обов’язковим для всіх комісій з 1 квітня 2025 р.

 

Міністерство оборони України спільно з Міністерством охорони здоров’я (МОЗ) України цифровізували постанови військово-лікарських комісій (ВЛК). Тож, відтепер ВЛК оформлятимуть свої рішення не на папері, а в електронному форматі. Для цього запроваджено електронний кабінет ВЛК у медичній інформаційній системі Збройних сил України (МІС ЗСУ).

Тож, електронні направлення на ВЛК з реєстру військовозобов’язаних «Оберіг» автоматично потраплятимуть у кабінет ВЛК, а постанови ВЛК автоматично надходитимуть до реєстру «Оберіг» та швидше відображатимуться в застосунку «Резерв+». Постанови щодо військовослужбовців зберігатимуться в МІС ЗСУ — невдовзі це спростить отримання виплат, пільг, послуг.

Для здійснення цифрової трансформації ВЛК внесли зміни до наказу Міноборони від 14.08.2008 р. № 402.

Заступниця міністра охорони здоров’я України Марія Карчевич зазначила: «Останніми роками цивільна медична система досягла значного прогресу в напрямі цифровізації. Це дозволяє оптимізувати процеси та зробити сервіси зручними та зрозумілими для людей. Повномасштабна війна поставила перед державою багато нових викликів, зокрема і що стосується роботи ВЛК, тому ми активно ділимося з колегами своїм досвідом та працюємо над пошуком рішень, які б завдяки цифровізації зробили роботу ВЛК максимально простою, прозорою та зручною для людей».

З 1 березня 2025 р. електронні постанови зможуть формувати ті ВЛК, які пройшли навчання. З 1 квітня 2025 р. електронне оформлення довідок ВЛК та свідоцтв про хворобу стане обов’язковим для всіх комісій.

Онлайн-оформлення висновків ВЛК — це продовження першого етапу реформи, покликаної зробити військово-лікарську експертизу максимально зручною, швидкою та прозорою. Реформа передбачає цифровізацію процедур і вдосконалення нормативно-правової бази, переконують у МОЗ України.

Нагадаємо, що з 1 січня 2025 р. військовозобов’язані можуть подати запит і отримати електронне направлення на ВЛК у застосунку «Резерв+». Таким чином, щоб пройти огляд для визначення придатності до служби, більше не обов’язково звертатися до територіального центру комплектування та соціальної підтримки за паперовим документом — з електронним направленням людина прибуває напряму до визначеного закладу охорони здоров’я для проходження огляду.

Редакція MedReporter за матеріалами moz.gov.ua

Долучайтеся до MedReрorter у Telegram, WhatsApp та Facebook.