Міжнародна агенція з дослідження раку ВООЗ (IARC) передбачає, що протягом наступних двох десятиліть кількість нових випадків раку в Європі зросте на 22,5 %.
Серед факторів, які сприяють зростанню захворюваності, – старіння населення, куріння тютюну, вживання алкоголю, ожиріння, а також забруднення повітря.
Наразі приблизно у кожної п’ятої людини протягом життя розвивається рак, тоді як приблизно кожен дев’ятий чоловік і кожна 12-та жінка помирають від нього.
Згідно з новим аналізом, кількість смертей від раку в Європі може зрости на 32 %.
Відповідно до оцінок IARC , в Європі станом на 2022 рік найпоширенішими типами онкологічних захворювань були рак молочної залози, після нього — рак передміхурової залози та колоректальний рак.
У Португалії близько 30 % найпоширеніших причин раку пов’язані зі споживанням тютюну.
Нещодавно оприлюднений новий звіт Міжнародного товариства боротьби з раком (UICC), показує, що в Європі існує різка нерівність стосовно доступу до онкологічної допомоги.
Люди з низьким соціально-економічним статусом у Швеції, наприклад, піддаються більшому ризику смерті від раку порівняно з тими, хто є більш привілейованими, повідомляє UICC.
У той же час аналіз IARC виявив значну нерівність між розвиненими та слаборозвиненими країнами.
У країнах з високим індексом людського розвитку (ІЛР — показник, що базується на освіті, очікуваній тривалості життя та доході) у кожної 12 жінки буде діагностовано рак молочної залози, а кожна 71 жінка помре від нього.
Натомість в країнах з низьким індексом людського розвитку лише у кожної 27 жінки діагностують рак молочної залози, втім кожна 48 жінка помирає від нього.
Загалом розрахункова кількість нових випадків раку в країнах з низьким ІЛР зросте на 107 відсотків між 2022 і 2045 роками, тоді як в країнах з високим ІЛР цей показник зросте на 36 %.
Дослідження виявило майже 80 % зростання випадків раку серед людей віком до 50 років за останні 30 років.
Тим часом опитування ВООЗ у 115 країнах показало, що більшість країн недостатньо фінансують онкологічні послуги як частину медичного страхування, при цьому експерти закликають до залучення значних інвестицій для усунення відмінностей між країнами.
Пресслужба MedReporter