«Банда вбивць новонароджених»: скандал в системі охорони здоров’я Туреччини

 

Скандал в охороні здоров’я, пов’язаний з наживою на смертях новонароджених немовлят, пролив світло на зростаючу залежність Туреччини від приватних лікарень, йдеться в матеріалі BMJ.

Для одинадцяти приватних лікарень Стамбулу та його околиць назавжди анульовано ліцензію через скандал, пов’язаний з «бандою вбивць новонароджених», який понад три тижні домінує у заголовках турецьких газет.

18 листопада 47 осіб постануть перед судом за звинуваченнями, включаючи вбивство з необережності, шахрайство та підробку документів. Прокуратура вимагає 589 років позбавлення волі для підозрюваних організаторів злочинної схеми — двох лікарів і працівника швидкої допомоги.

Сімнадцять зі звинувачених — середній медичний персонал,14 — лікарі, у тому числі головні лікарі шести лікарень. Ще п’ятеро є директорами або менеджерами лікарень, один – власник медичного закладу. Решта – секретарі та бухгалтери лікарень, а також працівники швидкої допомоги та консультативних служб муніципалітету та провінції Стамбула.

В обвинувальному акті проти 47 обвинувачених імена 12 немовлят, які загинули через необережне вбивство, але звіт, поданий стамбульською поліцією, яка вела розслідування, стверджує, що «вони спричинили смерть сотень немовлят».

Члени злочинного угрупування, які працювали в муніципальних службах охорони здоров’я та в службі екстреної допомоги «112» Стамбула, виявляли дітей, народжених у невеликих державних і приватних лікарнях, із патологією, що вважалася надто складною для лікування в цих медичних закладах. Але замість того, щоб перевести немовлят до медичних закладів більш вищого рівня надання медичної допомоги, дітей госпіталізували до відділень інтенсивної терапії 19 приватних лікарень, які були частиною мережі діяльності злочинної групи.

Залежно від контрактів з приватними лікарнями, державні органи Туреччини щодня виплачують відділенням інтенсивної терапії новонароджених від 8000 турецьких лір (близько 200 $ США) за одного пацієнта, повідомляє Turkey Еuronews. Тож, злочинна група «заробляла» на так званій «інтенсивній терапії», за яку щодня оплачує держава.

У поліцейському звіті йдеться, що новонароджені діти тривалий час перебували в реанімації, а медичні дані про їхній стан здоров’я фальсифікували з метою отримання коштів. Також зазначається, що в деяких випадках немовлят переводили до приватних лікарень, навіть в тому разі, якщо такої необхідності не було. За це посередники отримували кошти.

У звинуваченнях йдеться, що відділення інтенсивної терапії новонароджених використовувалися як джерело доходу для лікарень, а життя дітей перебувало під загрозою.

Щоб приховати причини смерті деяких немовлят, члени організації фальсифікували медичні дані.

Крім того, було встановлено, що ліки, які не використовувалися у відділенні інтенсивної терапії, були представлені як спожиті та продані третім особам. Зокрема, продавали дорогі препарати, які використовуються для лікування органів дихання новонароджених.

Встановлено, що деякі немовлята тривалий час перебували в реанімації в неналежних умовах і загинули через належне надання медичної допомоги.

Наголошується, що багато дітей загинули через нелюдську недбалість і неналежну практику.

Окреме розслідування провели після того, як членам родини прокурора, який веде справу проти «банди вбивць новонароджених», погрожували вбивством, якщо він не відпустить деяких із заарештованих членів банди. В результаті цього окремого розслідування було затримано ще дев’ятьох осіб.

Редакція MedReporter

Долучайтеся до MedReрorter у Telegram, WhatsApp та Facebook.