Результати нещодавнього дослідження показали, що люди, які довше спали у вихідні, мали на 20 % менше шансів захворіти на серцеві хвороби порівняно з тими, чий сон у вихідні дні не був тривалішим, ніж зазвичай.
Надолуження пропущених годин сну у вихідні може бути кориснішим, ніж здається. Адже це може допомогти зменшити ризики, пов’язані з недосипанням.
«Достатня кількість компенсаційного сну пов’язана зі зниженням ризику серцево-судинних захворювань… Цей зв’язок стає ще більш вираженим серед людей, які регулярно недосипають у будні», — сказав Яньцзюнь Сонг (Yanjun Song), співавтор дослідження з Національного центру серцево-судинних захворювань у Пекіні (Китай).
Дорослі, які сплять менше семи годин щоночі, частіше відчувають проблеми зі здоров’ям, які негативно впливають на роботу серця, підвищуючи ризик серцевих захворювань, інфарктів та інсультів.
Стверджують дані Центру з контролю та профілактики захворювань США (CDC).
У дослідженні аналізували дані майже 91 000 людей з UK Biobank – великої бази даних, що містить інформацію про здоров’я півмільйона людей у Великій Британії, щоб оцінити, чи впливає недосипання у вихідні на ризик серцевих захворювань.
Дослідники вважали тих, хто спав менше семи годин на добу, недосипаючими, що склало 19 816 учасників або приблизно 22 % від загальної кількості.
Потім вчені аналізували медичні записи учасників протягом майже 14 років, щоб визначити, у кого виникли проблеми з серцем, такі як хвороби серцево-судинної системи, серцева недостатність, нерегулярне серцебиття або інсульт.
Учасники були розділені на чотири групи залежно від тривалості додаткового сну на вихідних.
У підгрупі людей зі щоденним недосипанням дослідження показало, що люди, сон яких у вихідні був більш тривалим, мали на 20 % менший ризик серцевих захворювань, ніж ті, хто мав менш тривалий сон у вихідні дні.
Дослідження не виявило істотних відмінностей у цих результатах між чоловіками та жінками.
Редакція MedReporter
Зображення MissKarin з Pixabay