Франція попереджає про зростання кількість випадків менінгіту і закликає робити щеплення

 

Цього року у Франції реєструють «особливо високу» частоту менінгококової інфекції. Державне агентство охорони здоров’я країни закликає здійснювати щеплення немовлятам, підліткам і молодим людям, щоб запобігти цій серйозній й іноді смертельній хворобі. Про це повідомляє Еuronews.

Менінгококова інфекція — це група захворювань, викликаних бактерією Neisseria meningitidis, також відомою як менінгокок.

Хоча ці захворювання не відносяться до поширених, вони є надзвичайно небезпечними й можуть призвести до розвитку менінгіту і сепсису з такими несприятливими наслідками, як інвалідизація та смерть.

Захворювання прогресує швидко. В деяких випадках від стану повного здоров’я до стану серйозного захворювання минає 48 та менше годин. Навіть за умови отримання своєчасного лікування біля 10‒15 з 100 захворілих помирають. Від 1 до 5 тих, хто перехворів, матимуть пожиттєву інвалідизацію, включно з втратою кінцівок, глухотою, розладами нервової системи та ушкодженнями мозку, застерігає Національний портал імунізації України.

За даними Public Health France, у січні у Франції було зареєстровано 95 випадків хвороби, а в лютому – 89 випадків, це «набагато вищий» рівень захворюваності, ніж в попередні роки.

Минулого року у Франції було зареєстровано 615 випадків менінгококової інфекції, це — найбільша кількістю з 2010 року.

У Public Health France зазначили, що у період важкого сезону грипу, ризик захворюваності на менінгіт зростає.

З початку року у Франції вакцинація немовлят проти менінгіту В і проти серогруп A, C, W і Y є обов’язковою.

Вакцина для серогруп A, C, W, Y також рекомендована для підлітків віком від 11 до 14 років, з ревакцинацією до 24 років.

Щеплення є основним способом запобігання інфекції, а для лікування застосовуються антибіотики.

В Україні вакцинація проти менінгококової інфекції не входять до національного календаря щеплень. Як повідомляє Національний портал імунізації, в нашій країні наразі зареєстровано 3 вакцини від менінгококової інфекції Німенрикс та Менактра від менінгококу серогруп A, C, W, Y та Бексеро від менінгококу серогрупи В. Вакцини від різних типів менінгококу не є взаємозамінними, тож рекомендують отримувати обидві, особливо людям групи ризику розвитку цього захворювання. Схема введення вакцин залежить від віку, в якому було розпочато вакцинацію. Ці вакцини належать до рекомендованих і можуть бути придбані в аптеці власним коштом пацієнта та введені в комунальному медзакладі, де він обслуговується, або ж в приватній клініці. Графіки введення визначають інструкції до цих препаратів, йдеться в повідомленні Національного порталу імунізації.

Редакція MedReporter

Долучайтеся до MedReрorter у Telegram, WhatsApp та Facebook.