Хворіти заборонено! Розпорядження відчаю мера містечка в Італії на тлі гострої нестачі медиків в регіоні

Зображення Freepik

 

Мер невеликого містечка на півдні Італії заборонив жителям хворіти… Його заява прозвучала на тлі гострої нестачі медичних кадрів в регіоні та у всій Італії.

Про кризу медичних кадрів на півдні Італії

Розпорядження мера міста Белькастро Антоніо Торчіа (Antonio Torchia) наказує жителям «уникати зараження будь-якими інфекційними збудниками та хворіти на захворювання, що вимагають медичного втручання», а також не потрапляти в аварії та не вдаватися до ризикованих дій, що можуть загрожувати їхньому здоров’ю. Про це повідомляють місцеві ЗМІ.

Тобто, жителям радять якомога більше перебувати вдома, не виїжджати у подорожі і не займатися ризикованими видами спорту.

Ця заява відчаю мала на меті привернути увагу до відсутності доступу до медичної допомоги для мешканців віддаленого регіону.

Невідкладна допомога не надається вночі чи на свята, лікарня часто закрита, а найближче відділення невідкладної допомоги знаходиться приблизно за 45 кілометрів у іншому місті.

Згідно з останніми даними уряду, у Калабрії налічується близько 1700 лікарів загальної практики на майже два мільйони населення.

«Моя постанова — це крик про допомогу, спосіб привернути увагу до неприйнятної ситуації», — заявив мер А. Торчіа

Про проблеми системи охорони здоров’я Італії

Національна система охорони здоров’я Італії (Sistema Sanitario Nazionale) бореться з найсерйознішою кризою з моменту свого заснування в 1978 році, йдеться в статті журналу Тhe Lancet. Поступове зростання витрат і наступні заходи стримування цього росту в поєднанні з реформою системи охорони здоров’я в 2000-х роках, яка фактично призвела до створення 20 окремих систем охорони здоров’я (по одній для кожної регіону), призвело до фрагментації та неоднорідного надання медичної допомоги — проблеми, яка стала різко очевидною у 2020 році під час пандемії COVID-19.

Недостатня координація між лікарняними та територіальними службами створила суттєвий розрив у охопленні медичною допомогою. Крім того, численні вакансії з хірургічних та спеціальностей невідкладної допомоги залишаються незаповненими, насамперед через непривабливі умови праці та заробітні плати й ризики судових розглядів.

Наразі кожна четверта медична вакансія в Італії під загрозою залишитися вільною.

Калабрія, один із найбідніших регіонів Італії з населенням у 2 мільйони осіб, має справу з глибокою кризою охорони здоров’я. Кожен п’ятий житель Калабрії шукає медичної допомоги в інших регіонах Італії, особливо на півночі. Крім того, все більше лікарів залишають лікарні, щоб працювати в приватному секторі через кращі умови праці. Багато робочих місць у лікарнях залишаються вакантними. Для нормальної роботи системи охорони здоров’я цього регіону необхідно ще близько 2500 лікарів. Наразі і без того перевантажений персонал змушений працювати понаднормово.

Щоб вирішити цю проблему, у 2022 році уряд Калабрії уклав угоду з урядом Куби до 2024 року про наймання 497 кубинських лікарів. У січні 2023 року 270 кубинських лікарів уже працювали за річними контрактами у більшості Калабрійських лікарень, переважно в невідкладній, хірургічній та анестезіологічній службах. Їхня присутність запобігла закриттю багатьох служб.

Інші регіони Італії також розглядають подібні рішення, щоб запобігти збоям у наданні медичної допомоги. Зворотний потік кадрових ресурсів охорони здоров’я з країн з низьким рівнем доходу в країни з високим рівнем доходу являє новий вимір системної кризи в охороні здоров’я з високим доходом і вимагає подальшого аналізу.

Загалом щороку приблизно 1000 лікарів залишають Італію, щоб працювати за кордоном.

«Окрім сьогоднішнього ускладненого доступу до медичної допомоги, у майбутньому це може призвести до проблем виживання таких малих міст, як Белькастро», — попередив мер Торчіа.

«Якщо ми не виправимо ситуацію, ці міста, ці села помруть протягом десяти років», — додав він.

Редакція MedReporter

Долучайтеся до MedReрorter у Telegram, WhatsApp та Facebook.