«Лихоманка лінивця»: випадки смертельного вірусу Оропуш (Oropouche) вже виявлено в Європі

16 серпня Центр з контролю та профілактики захворювань США (CDC) попередив про зростання випадків захворювання, спричиненого вірусум Оропуш (Oropouche, OROV), який також називають «лихоманкою лінивця», в Північній і Південній Америці, а також про ризик поширення нових випадків в інших країнах.

У звіті Європейського центру профілактики та контролю захворювань (ECDC), оприлюдненому на початку цього місяця, йдеться про те, що у червні та липні цього року в європейських країнах вперше було зареєстровано 19 випадків захворювання, викликаного вірусом Оропуш. З них 12 випадків виявлено в Іспанії, п’ять — в Італії та два — в Німеччині.

Де поширений вірус?

Інфікованими виявилися особи, які повернулися з регіонів, де вірус активний, включаючи Кубу та Бразилію, зазначають експерти ECDC.

Наразі вірус Оропуш найбільш поширений в Центральній і Південній Америці та Карибському басейні.

Про першу смерть від вірусу повідомила Бразилія: дві жінки віком 21 і 24 років померли від рясної кровотечі та гіпотонії на тлі спалаху захворювання.

Також було повідомлення про вагітну із симптоми вірусу Оропуш, яка втратила дитину на 30-му тижні. Згодом вірус було виявлено в пуповині та органах дитини.

Симптоми «лихоманки лінивця»

«Лихоманка лінивця» спочатку проявляється раптовим підвищенням температури, а також сильним головним болем, ознобом, болем у м’язах і суглобах.

CDC повідомляє про додаткові симптоми, включають чутливість до світла, запаморочення, біль в очах, нудоту, блювання та висип, який спочатку з’являється на тулубі, а згодом поширюється на руки та ноги.

У деяких випадках можуть спостерігатися почервоніння очей, діарея, сильний біль у животі та кровотеча.

Ці симптоми зазвичай проявляються через три-десять днів після зараження і зазвичай тривають від двох до семи днів. Однак приблизно в 60 % випадків симптоми можуть повторюватися через кілька днів або тижнів з такою ж інтенсивністю.

Як передається «вірус лінивця»?

Вірус Оропуш (Oropouche) в основному передається людям через укуси інфікованих мошок. Комарі також можуть переносити та поширювати вірус.

ECDC зазначає, що наразі мошки, що розповсюджують вірус Oropouche, поширені в Америці, вони не зустрічаються в Європі.

Також відсутні докази того, що вірус може передаватися безпосередньо від людини до людини.

Втім у Бразилії зафіксовані випадки передачі інфекції від вагітної матері до дитини. У таких випадках вірус може спричинити такі несприятливі наслідки, як переривання вагітності та появу вад розвитку плода.

Профілактика інфікування

В даний час немає вакцин чи спеціальних ліків для запобігання або лікування інфекційного захворювання, викликаного вірусом Оропуш.

Найкращі профілактичні заходи включають уникнення укусів мошок і комарів у місцевостях, де поширений вірус, використання репелентів, носіння сорочок і штанів з довгими рукавами та сон під москітними сітками, обробленими інсектицидами.

Пресслужба MedReporter

Зображення Pete з Pixabay