У червні цього року було оприлюднено нове глобальне попередження через фальсифікацію популярного препарату для схуднення та діабету 2 типу.
Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) оприлюднила заяву щодо фальсифікованих ін’єкцій семаглутиду, популярного препарату для схуднення, який використовується для лікування ожиріння та діабету 2 типу.
Медичне попередження стосувалося трьох фальсифікованих партій ін’єкцій, відомих під торговою маркою Ozempic, які були знайдені в Бразилії, Великобританії та США в 2023 році.
«Медичні працівники, регуляторні органи і громадськість повинні знати про фальсифіковані партії ліків», — сказала доктор Yukiko Nakatani, помічник генерального директора ВООЗ з питань доступу до ліків і товарів для здоров’я. «Ми закликаємо зацікавлені сторони припинити будь-яке використання підозрілих ліків і повідомити відповідні органи».
Виробником Ozempic є датська фармацевтична компанія Novo Nordisk. Високий попит на подібні препарати, які також продаються під назвами Wegovy та Rybelsus, призвів до дефіциту та зростання ринку підробок.
ВООЗ попереджає людей не купувати ліки в неперевірених джерелах, адже використання підробленого Ozempic може призвести до «неефективного лікування» або створити серйозні чи небезпечні для життя ризики для здоров’я пацієнтів.
У жовтні минулого року Європейське агентство з лікарських засобів (EMA) попередило, що в ЄС і Великобританії були виявлені фальсифіковані попередньо заповнені ручки Ozempic, повідомляє Euronews.
Деякі пацієнти були госпіталізовані після використання підроблених версій препарату, повідомлялося про гіпоглікемію та судоми як можливі серйозні побічні ефекти.
Фармацевтична компанія Eli Lilly у червні цього року також попередила про підроблені препарати для схуднення.
Американська компанія заявила, що буде вживати судових заходів проти центрів, які продають несанкціоновані або складені версії тирзепатиду, активного інгредієнта в препаратах компанії Mounjaro і Zepbound. «Ми стурбовані розповсюдженням підроблених або контрафактних продуктів», створених так, щоб виглядати як ліки, які належать до того ж класу препаратів, що й семаглутид.
«Eli Lilly виявила складні препарати, рекламовані як тирзепатид, які мають проблеми з безпекою, стерильністю та ефективністю», — заявила фармацевтична компанія.
«Деякі містять бактерії, високий рівень домішок, інший колір (рожевий, а не безбарвний) або зовсім іншу хімічну структуру, ніж ліки Lilly, схвалені FDA», — попередила компанія.
Пресслужба MedReporter
За матеріалами www.who.int та www.euronews.com