Парламент Словаччини схвалив законопроект, розроблений урядом популістського прем’єр-міністра Роберта Фіцо, який може фактично заборонити лікарям протестувати проти низької зарплати та змусити їх продовжувати працювати. Про це повідомляє Associated Press.
Новий закон став відповіддю на масову погрозу звільнення з боку понад 3000 лікарів із національних лікарень, які заявили, що звільняться з роботи на початку наступного року через, за їхніми словами, низькі зарплати й тяжкі умови праці через нестачу кадрів.
Лікарі протестували через те, що уряд суттєво скоротив фінансування плану підвищення зарплат медиків у наступні два роки.
Ці скорочення є частиною заходів жорсткої економії, затверджених урядом, щоб тримати під контролем зростаючий дефіцит бюджету.
Закон надає уряду повноваження оголошувати надзвичайний стан у випадку, якщо медичне обслуговування може бути недоступним. Цей закон може фактично заборонити лікарям протестувати проти низької зарплати та змусити їх продовжувати працювати.
Тобто, лікарі були б змушені працювати, оскільки їхні повідомлення про звільнення не приймалися б, а відмова працювати могла б призвести до ув’язнення.
Цей захід покликаний запобігти колапсу системи охорони здоров’я, переконані в уряді Словаччини.
Редакція MedReporter