Наразі кошти за програмою медичних гарантій Національна служба здоров’я України спрямовує з казначейського рахунку на банківські рахунки лікарень, йдеться про понад 22 млрд гривень на місяць, зазначають у пресслужбі Мінфіну.
В умовах війни та критичності підтримки ліквідності єдиного державного казначейського рахунку зберігання коштів, отриманих за програмою медичних гарантій, на банківських рахунках не сприяє фінансовій стійкості держави, – переконані у міністерстві фінансів.
Тож, Міністерство фінансів планує зобов’язати надавачів медичних послуг відкрити небюджетні казначейські рахунки, на які держава перераховуватиме кошти за програмою медичних гарантій.
“Оскільки рахунки небюджетні, то це не ускладнить для закладів процесу їх використання. Небюджетні рахунки Казначейства обслуговуються у спрощеному режимі аналогічно рахункам у банківських установ. Для здійснення платежів з небюджетного рахунку в Казначействі надавачу потрібно буде відправити лише платіжне доручення, як і зараз вони роблять це через банківську систему”, – йдеться в заві Мінфіну.
В той же час у міністерстві визнали, що переведення розрахунків через Казначейство може викликати затримки у проведенні платежів.
“Розуміючи стурбованість надавачів медичних послуг щодо можливості затримки проведення їх платежів, буде вжито заходів з оперативного проведення Казначейством платежів”, – зазначається у повідомленні.
У Мінфіні запевнили, що надавачі медичних послуг самостійно розпоряджатимуться коштами, отриманими у процесі їх господарської діяльності, з небюджетних рахунків у Казначействі і таким платежам буде надано найвищий рівень пріоритетності.
“Переведення рахунків надавачів медичних послуг на обслуговування в органи Казначейства не змінить курсу медичної реформи та не вплине на автономність закладів у розпорядженні своїми коштами. Держава не буде впливати на витрачання коштів надавачів медичних послуг”, – стверджують у Мінфіні.
Редакція MedReporter
Долучайтеся до MedReрorter у Telegram, WhatsApp та Facebook.