Усі сімейні лікарі, терапевти, педіатри та медсестри законтрактованих із НСЗУ закладів «первинки» повинні пройти навчання із ведення та лікування пацієнтів з психічними розладами.
У 2025 році змінюються умови контрактування з Національною службою здоров’я України за пакетом «Первинна медична допомога» (ПМД). Зокрема, у пакет ПМД увійде послуга «Супровід і лікування дорослих та дітей з психічними розладами на первинному рівні медичної допомоги», надання якої буде обов’язковим для усіх надавачів. Окремого пакету за цим напрямом, починаючи з наступного року, не буде, повідомили в Міністерстві охорони здоров’я.
Згідно з оновленими вимогами, всі сімейні лікарі, терапевти, педіатри та медичні сестри / брати, які працюють у законтрактованому із НСЗУ медзакладі, повинні мати сертифікати щодо проходження навчання із ведення та лікування пацієнтів із психічними розладами.
Навчання можна пройти в онлайн-форматі або очно:
- або обидві частини (рівні) онлайн-курсу «Ведення поширених психічних розладів на первинному рівні медичної допомоги із використанням керівництва mhGAP» на платформі Академії НСЗУ,
- або очний базовий Тренінг із клінічного ведення психічних розладів за програмою mhGAР (29 годин), які проводить ВООЗ та партнерські організації mhGAP ініціативи. Після проходження тренінгу видається сертифікат єдиного зразка.
Онлайн-курс із ведення поширених психічних розладів на первинному рівні медичної допомоги є безоплатним і доступним для всіх працівників закладів ПМД на платформі Академії НСЗУ: https://academy.nszu.gov.ua/course/view.php?id=183
Реєстрація на 2-й рівень курсу доступна за посиланням: https://academy.nszu.gov.ua/course/view.php?id=204
Медичні працівники, які бажають отримати поглиблені знання за програмою mhGAP та відпрацювати навички ведення психічних розладів, можуть пройт и очний тренінг від ВООЗ та партнерів. Для цього необхідно заповнити онлайн-форму.
Редакція MedReporter
За матеріалами moz.gov.ua