Програма медичних гарантій в Україні адаптована до реалій повномасштабної війни: кажуть в НСЗУ

Сьогодні 6 вересня на офіційній сторінці Національної Служби Здоров’я України (НСЗУ) у Фейсбук з’явився допис про те, що Програма медичних гарантій в Україні адаптована до реалій повномасштабної війни.

Нагадаємо, що вранці 3 вересня 2024 року країна-терорист росія завдали два ракетні удари балістичними ракетами Іскандер-М по в/ч у Полтаві, в результаті чого загинули більше 50 людей, а близько 300 осіб були поранені і госпіталізовані в лікарні міста.

“На жаль, в будь-якому регіоні Україні в будь-який момент може статись непередбачуване, – йдеться в дописі на офіційній сторінці НСЗУ у Фейсбук, – і лікарні мають бути готові до цілодобового масового надходження пацієнтів; для таких випадків до Програми медичних гарантій включено пакет “Готовність закладу охорони здоров’я до надання медичної допомоги в надзвичайних ситуаціях”.

Лікарні, які уклали договір із НСЗУ за цим пакетом, мають відповідні потужності та відповідають вимогам для надання медичної допомоги у разі настання надзвичайної ситуації, стверджують в НСЗУ.

Медичний персонал у таких лікарнях спроможний надавати медичну допомогу у разі масових надходжень пацієнтів після надзвичайного стану природного, інфекційного, хімічного, радіаційно-ядерного чи іншого характеру або внаслідок військових дій.

В 2024 році НСЗУ уклала договір за пакетом “Готовність закладу охорони здоров’я до надання медичної допомоги в надзвичайних ситуаціях” із 188 медичними закладами.

Знайти ці лікарні можна на дашборді.

Також у дописі представлено перелік безоплатної медичної допомоги гарантовано пацієнтам в цих лікарнях на випадок надзвичайних станів:

  • первинний огляд пацієнтів та визначення їх подальшого маршруту;
  • проведення необхідних лабораторних та інструментальних досліджень;
  • надання медичної допомоги постраждалим у надзвичайних ситуаціях, включаючи травми/політравми, ураження хімічного та радіаційного характеру, отруєння, захворювання та стани, та/або інфекційні захворювання, зокрема особливо небезпечні інфекційні хвороби;
  • своєчасне знеболення на всіх етапах діагностики та лікування;
  • забезпечення медикаментозної терапії та профілактики і лікування болю, хворобливих відчуттів у постраждалих при надзвичайни станах;
  • забезпечення кисневої, респіраторної (неінвазивної та інвазивної) підтримки;
  • цілодобове лікарське та медсестринське спостереження;
  • інтенсивна терапія пацієнтам у випадку виникнення загрозливих для їх життя станів та ін., повідомили в НСЗУ.

Водночас в дописі НСЗУ нічого не йдеться про те, чи вистачило “потужності” пакету “Готовність закладу охорони здоров’я до надання медичної допомоги в надзвичайних ситуаціях” при наданні допомоги пораненим в лікарнях Полтави, які мають цей пакет.

Так само, нічого не повідомляється про те, як будуть оплачувати випадки надання медичної допомоги пораненим в тих лікарнях, які не мають згаданого пакету, але надавали допомогу і госпіталізували поранених.

Редакція MedReporter