Для того, аби медзаклади були готовими до зими та могли забезпечити безперебійне надання медичної допомоги, триває їх оснащення альтернативними джерелами живлення, повідомляють в МОЗ. Йдеться про генератори, старлінки, свердловини, автономні котельні тощо.
Нині в українських лікарнях — близько 12 тисяч (11 820) генераторів для безперебійного електроживлення, з яких майже 4 тисячі доставлені у медзаклади під час повномасштабної війни.
Обладнання надійшло від різних міжнародних партнерів, благодійників, було закуплене коштом платформи «UNITED24» тощо.
Керівництво кожного медзакладу для забезпечення стабільної роботи має перевірити справність такого обладнання та розв’язати питання його безперебійного забезпечення пальним, нагадують в МОЗ.
Частина лікарень забезпечена станціями супутникового інтернету «Starlink» — у медзакладах встановлено вже 1185 таких станцій.
Лікарні також мають власні свердловини та автономні котельні, що робить їх ще стійкішими до можливих знеструмлень. 962 медзаклади мають окрему свердловину, що забезпечить безперебійний доступ до води.
Щодо медзакладів спроможної мережі, то за показниками наявності котелень, свердловин та генераторів з 642 повністю автономними є 296. Вони мають власні котельні, свердловини та генератори.
562 медзаклади спроможної мережі забезпечені резервним джерелом теплопостачання (котельнею) та 370 медзакладів мають власні свердловини.
Усі 642 лікарні спроможної мережі забезпечені генераторами для можливості безперебійного функціонування.
100 закладів охорони здоровʼя мають потребу у генераторах для додаткових потреб.
Крім того, триває підсилення медзакладів ще одним альтернативним та екологічним джерелом електроенергії — сонячними панелями. Наразі вже понад 90 українських медзакладів мають сонячні станції з акумуляторами, які накопичують енергію. Інші лікарні, поліклініки та амбулаторії в різних куточках країни також активно оснащуються сонячними панелями, кажуть в МОЗ.
Редакція MedReporter
За матеріалами moz.gov.ua
Зображення з freepik.com