Як захиститися від шкідливого впливу забрудненого повітря: поради Центру громадського здоров’я

⚠️Зранку 20 вересня 2024 року в Києві спостерігається підвищений рівень задимлення. За даними КМДА, ймовірною причиною цього є пожежі в екосистемі на Київщині, про це повідомляють в Центрі громадського здоров’я.

За результатами досліджень атмосферного повітря, в окремих точках в Києві та області фіксується підвищення ангідриду сірчистого та азоту діоксиду. Наразі працюють групи оперативного реагування обласного та міського центрів контролю і профілактики хвороб, які здійснюють постійний моніторинг повітря в різних районах міста.

Вдихання продуктів згорання може призводити до пирхоти (дертя в горлі), кашлю, утрудненого дихання, запаморочення й головного болю, нудоти та блювання.

Щоб захиститися від шкідливого впливу забрудненого повітря, Центр громадського здоров’я рекомендує дотримуватись таких порад:

📍не виходьте на вулицю без нагальної потреби;

📍щоб дим не потрапляв до приміщень, зачиніть вікна та двері, ущільніть отвори підручними засобами (скотч, зволожена тканина);

📍вимкніть вентиляційні системи, які затягують повітря з вулиці;

📍якщо є системи кондиціювання з фільтрацією повітря або очищувач повітря — увімкніть їх;

📍на вулиці використовуйте респіратор або захисну маску. За їхньої відсутності прикрийте рот і ніс зволоженою тканиною;

📍пийте воду. Для дорослих норма 2–3 літри на день. Також для відновлення втрачених солей та мікроелементів варто пити мінеральну лужну воду;

📍проводьте вологе прибирання вдома й на робочих місцях. Поставте місткості з водою для додаткового зволоження повітря;

📍приймайте душ кілька разів на день.

Редакція MedReporter

За матеріалами Центру громадського здоров’я