Служба безпеки України затримала у Києві колишню народну депутатку. За версією слідства, разом із спільниками вона щомісяця заробляла до 100 тисяч доларів на схемі ухилення від мобілізації.
За даними MedReporter йдеться про Ірину Сисоєнко – її було обрано до парламенту VIII скликання за списком партії «Самопоміч». Нині вона обіймає посаду заступниці директора із загальних питань Інституту медицини праці ім. Ю.І. Кундієва НАМН України, а також є Головою комітету з юридичних питань і захисту інтересів членів Української Федерації Професійних Медичних Об’єднань і її віце-президенткою.
За даними слідства, вона організувала масове виготовлення та продаж фіктивних документів про отримання групи інвалідності через професійні захворювання.
Основними клієнтами зловмисників були потенційні призовники, які планували використати підробку для зняття з військового обліку та незаконного виїзду за кордон.
За наявними даними, щомісяця незаконна діяльність зловмисників на чолі з ексдепутаткою приносила «прибуток» у майже 100 тис. американських доларів.
Ця сума розподілялась між усіма спільниками, серед яких були двоє колег організаторки: завідувачі відділень медустанови, лікар-профпатолог та координатор протиправної діяльності медиків на Львівщині.
Також до «схеми» були залучені декілька посадовців медико-соціальних експертних комісій західного регіону.
За даними слідства, фігуранти діяли у складі організованого злочинного угруповання і пропонували своїм клієнтам повний пакет «документів» для ухилення від мобілізації.
Спочатку ухилянтів фіктивно оформляли на амбулаторне лікування, потім «діагностували» в них професійне захворювання, а далі призначали групу інвалідності.
У результаті комплексних заходів у Києві «на гарячому» затримано організаторку схеми та її спільника з Львівщини, який передавав їй «відкат» у розмірі 32 тис. доларів США.
Під час обшуків за місцями роботи і проживання фігурантів виявлено понад 40 млн грн, меддокументи та чорнові записи з обліком клієнтів.
На підставі зібраних доказів організаторці злочинного угруповання і чотирьом його учасникам повідомлено про підозру (відповідно до вчинених злочинів) за двома статтями Кримінального кодексу України:
▪ ч. 3 та ч. 4 ст. 368 (прийняття пропозиції або одержання неправомірної вигоди службовою особою з використанням наданого їй службового становища);
▪ ч. 3 ст. 369-2 (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди для себе чи третьої особи за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави).
Триває розслідування для встановлення всіх обставин злочину і притягнення винних до відповідальності.
Зловмисникам загрожує до 12 років тюрми з конфіскацією майна.
Комплексні заходи проводили спільно з Національною поліцією за процесуального керівництва органів прокуратури.
Голосіївський районний суд Києва за клопотанням прокурора обрав підозрюваній запобіжний захід: тримання під вартою з можливістю внесення застави у максимально можливому розмірі — понад 900 тис грн.
Пізніше прессекретарка Офісу генпрокурора Надія Максимець розповіла Суспільному, що застава за Ірину Сисоєнко внесена. На підозрювану суд поклав низку обов’язків, серед них, зокрема: з’являтися за викликом до слідчого, прокурора, повідомляти про зміну місця проживання, утриматися від спілкування з учасниками провадження.
Також суд обрав запобіжні заходи ще двом фігурантам цього провадження. Посереднику — тримання під вартою з заставою у майже 250 тис. грн, та нічний домашній арешт для ще однієї з підозрюваних. Наразі вирішується питання про обрання запобіжних заходів іншим підозрюваним.
Пресслужба MedReporter За даними офіційної сторінки СБУ у Фейсбук