Здоров’я літніх чоловіків може зміцнити… шлюб, втім це не надто стосується жінок

Нове канадійське дослідження показало, що обручка може стати добрими ліками для літніх чоловіків. Проте для жінок такий зв’язок був не надто сильним.

Результати трирічного дослідження опубліковано Journal International Social Work. В ньому взяли участь понад 7600 канадійців віком від 60 років.

Виявилося, що одружені чоловіки мали вдвічі більше шансів опинитися серед тих, хто підпадає під концепцію «оптимального старіння» порівняно з тими, які залишалися неодруженими.

Однак для жінок заміжжя не принесло такої переваги старіння. Насправді самотні жінки мали вдвічі більше шансів потрапити до групи «оптимального старіння», ніж жінки, які раніше були заміжні, але втратили партнера через смерть або розлучення.

До дослідження включали учасників, які мали добрий стан здоров’я, і збирали дані про те, наскільки «оптимально» вони старіли.

«Оптимальне старіння» у дослідженні визначали як «свобода від будь-яких серйозних фізичних, когнітивних, розумових або емоційних станів, які перешкоджають повсякденній діяльності, а також відчуття високого рівня щастя (відповідно до самооцінки), хороше фізичне та психічне здоров’я».

Насправді висновки цього дослідження не стали несподіванкою. Попередні дослідження також показували, що шлюб пов’язаний з кращими показниками здоров’я як для чоловіків, так і для жінок. Тоді як чоловіки, які ніколи не були одружені, зазвичай мали найгірші результати для здоров’я.

Також з «оптимальним старінням» пов’язані такі фізичні фактори, як регулярні фізичні вправи для уникнення ожиріння, достатній сон і відмова від куріння.

Факторами ризику для «поганого старіння», зокрема, є соціальна ізоляція і шкідливі звички. Відмова від шкідливих звичок корисна в будь якому віці. Наприклад, ті, хто кинув курити, мали набагато більшу ймовірність «оптимального старіння», ніж ті, хто не позбувся цієї звички, показало дослідження.

Редакція MedReporter