Листя чаю: вчені виявили ще одну корисну властивість для здоров’я

Зображення Freepik

 

Про користь чаю для здоров’я відомо багато, втім вчені знайшли ще одну його перевагу.

Відповідно до нового дослідження, чайне листя при заварюванні діє як фільтр, видаляючи з води потенційно шкідливі важкі метали, такі як свинець.

Цей метал чинить негативний вплив на здоров’я, у найважчих випадках його високі дози спричиняють ушкодження мозку та нирок.

Дослідники зі США випробували різні сорти чаю — зелений, чорний, улун, білий, ромашковий і ройбуш — у типових умовах заварювання з водою, яка містила відому кількість свинцю та інших металів (хрому, міді, цинку та кадмію).

Після заварювання листя чаю при 85 градусах Цельсія вчені визначали, яка кількість металів поглиналася протягом різних проміжків часу.

Результати дослідження були опубліковані у журналі ACS Food Science & Technology.

Вони показали, що приготування звичайної чашки чаю може сприяти 15-відсотковому видаленню свинцю з питної води.

«З чаєм людям нічого зайвого робити не потрібно. Просто залийте листя водою і воно природним чином видалить метали», — сказав Бенджамін Шіндел (Benjamin Shindel), провідний автор дослідження. Про це повідомляє Еuronews.

Чай — це найпопулярніший і найбільш вживаний напій у світі: у 2022 році було спожито 6,5 мільйона тонн сухої речовини.

Трансформація чайного листя підвищує його здатність зв’язуватися з певними речовинами, причому чорний чай є трохи ефективнішим, ніж інші сорти.

Подрібнене листя так само демонструє гарний ефект щодо видалення металів через збільшення площі поглинання.

Варто зважати, що на якість поглинання металів впливає час інфузії та вид чайних пакетів.

Згідно з результатами дослідження, триваліший час заварювання асоціювався з кращим зниженням вмісту свинцю.

«Будь-який чай, який настоюється довше або має більшу площу поверхні, краще очищає воду від важких металів», — сказав Шіндел.

Дослідники помітили, що ступінь очищення води також залежить від наявності і виду чайного пакетика.

У випадку чаю в целюлозних мішечках, виготовлених з деревної целюлози, поглинання іонів металів відбувалося найефективніше.

«При використанні бавовняних та нейлонових пакетиків важкі метали з води практично не видалялися», — сказав Шіндел.

«Нейлонові чайні пакетики самі по собі вже є проблематичними, оскільки вони виділяють мікропластик, але більшість чайних пакетиків, які використовуються сьогодні, виготовляються з натуральних матеріалів, таких як целюлоза. Вони можуть виділяти мікрочастинки целюлози, але це лише клітковина, з якою наш організм може впоратися».

Дослідники дійшли висновку, що виявлені властивості фільтрації можна додати до списку переваг, пов’язаних із споживанням чаю, таких як поліпшення здоров’я серцево-судинної системи та захисний ефект від нейродегенеративних захворювань.

Редакція MedReporter

Долучайтеся до MedReрorter у Telegram, WhatsApp та Facebook.